Opravy a mytí fasád

Realizujeme opravy, mytí a čištění všech panelových, kancelářských domů včetně historických bytových domů. Vyčistíme všechny druhy povrchů, jak zateplené budovy a panelové domy, kamenné, štukové, brizolitové a jiné omítky, tak i budovy se skleněným a ocelovým pláštěm. Každý druh vyžaduje jiný způsob ošetření a řešení problémů.

V rámci přípravy a zpracování nezávazné nabídky a rozpočtu Vám poradíme a navrhneme nejvhodnější řešení.

 

Čištění a mytí panelových, bytových a činžovních domů

Čistíme zateplené budovy a panelové domy, kamenné, štukové, brizolitové a jiné omítky.

Některé fasády vyžadují pouze ošetření od prachového a smogového znečištění. U hotelů a podobných reprezentativních budov, které je potřeba čistit častěji, stačí pouhé ometení fasády od prachu a pavučin.

V ostatních případech se využívá především vysokotlaké čištění vodou s odpovídajícím druhem přípravku, téměř bez výjimky realizované z lana výškovými pracemi. Mechanické číštění tlakem vody se kombinuje s chemickými látkami od firem jako jsou Scalp, Detecha atd. Podobné přípravky účinně odstraňují biologické znečištění fasády, to znamená napadení řasami, mechy a lišejníky, a chrání ji před dalším znečištěním. Fasádu tak se revitalizujeme a současně i vyspravíme dilatační spáry tmelením. Pokud je potřeba, drobné plochy dotřeme do stejného barevného odstínu.

Pro opravu nebo čištění štukové omítky se podle rozsahu poškození zvolí buď technika číštění a oprav z lana nebo z lešení. Pro správné rozhodnutí je vždy potřeba osobní prohlídka popřípadě průzkum fasády. Lokální opravy se provádějí z lana a jsou tedy i méně časově náročné. Zkušenosti jsme nasbírali i s opravami bohatě štukovaných fasád, včetně kompletní výměny klempířských prvků a plechování.

Proti graffiti aplikujeme na fasádu nátěry, které fasádu chrání před dalšími vandalskými spreji. Již poškozenou fasádní stěnu s nevyžádaným autorským dílem čistíme mechanicky i chemicky.

 

Kancelářské budovy

U budov se skleněným a ocelovým pláštěm se využívá především vysokotlaké čištění vodou s odpovídajícím druhem přípravku zaměřeným na lesk a dlouhotrvající neulpívání prachových částic. Kancelářské budovy tolik nezarůstají biologickým materiálem, jejich problémem je prachové znečištění, znečištění smogem a často je také potřeba udržovat je reprezentativní. Rozhodně doporučujeme horolezeckou techniku.

 

Doporučujeme k přečtení také článek „Jaké materiály používáme a doporučujeme”?

 

Neváhejte nás kontaktovat

Potřebujete zjistit, zda oprava či mytí vaší fasády budou dostatečně ošetřeny technikou výškových prací z lana? Zavolejte nám nebo využijte kontaktního formuláře. Můžeme vše předběžně zkonzultovat po telefonu, případně se domluvíme na nezávazné schůzce přímo u vaší fasády.

775 488 820
info@oprava-fasady.cz