Opravy a mytí fasád

Realizujeme opravy, mytí a čištění všech panelových, kancelářských a bytových domů. Máme zkušenosti s opravami všech druhů povrchů. Vyčistíme jak zateplené budovy a panelové domy, kamenné, štukové, brizolitové a jiné omítky, tak i budovy se skleněným a ocelovým pláštěm. Každý druh vyžaduje jiný způsob ošetření a řešení problémů. Vždy vám v rámci přípravy a zpracování nezávazné nabídky poradíme a navrhneme to nejvhodnější.

Panelové domy, bytové a činžovní domy

Zajišťujeme opravy a čištění dilatačních spár tmelením, revitalizace a čištění biologicky napadené fasády řasami, mechy a lišejníky.

Pro opravu nebo čištění štukové omítky se podle rozsahu poškození zvolí buď technika z lana nebo lešení. Pro správné rozhodnutí je vždy potřeba osobní prohlídka popřípadě průzkum fasády. Lokální opravy se provádějí z lana a jsou tedy i méně finančně náročné. Zkušenosti máme i s opravami bohatě štukovaných fasád včetně kompletní výměny klempířských prvků a plechování. Čistíme zateplené budovy a panelové domy, kamenné, štukové, brizolitové a jiné omítky.

Některé fasády vyžadují pouze ošetření od prachového a smogového znečištění. U hotelů a podobných reprezentativních budov, které je potřeba čistit častěji stačí pouhé ometení fasády od prachu a pavučin.

V ostatních případech se využívá především vysokotlaké čištění vodou s odpovídajícím druhem přípravku. Čištění se kombinuje s chemickými látkami od firem jako jsou Scalp, Detecha atd. Podobné přípravky účinně odstraňují biologické znečištění fasády a chrání ji před dalším znečištěním.

Proti graffiti aplikujeme na fasádu nátěry, které fasádu chrání před vandalskými nápisy. Již poškozenou fasádní stěnu s nevyžádaným autorským dílem čistíme mechanicky i chemicky.

Kancelářské budovy

Máme rozsáhlé zkušenosti i s budovami se skleněným a ocelovým pláštěm. Zde se využívá především vysokotlaké čištění vodou s odpovídajícím druhem přípravku zaměřeným na lesk a dlouhotrvající neulpívání prachových částic.

Kancelářské budovy tolik nezarůstají biologickým materiálem, jejich problémem je prachové znečištění, znečištění smogem a potřeba udržovat je reprezentativní.

Doporučujeme k přečtení také článek „Jaké materiály používáme a doporučujeme”?

Neváhejte nás kontaktovat

Potřebujete zjistit, zda oprava či mytí vaší fasády budou dostatečně ošetřeny technikou výškových prací z lana? Zavolejte nám nebo využijte kontaktního formuláře. Můžeme vše předběžně zkonzultovat po telefonu, případně se domluvíme na nezávazné schůzce přímo u vaší fasády.

775 488 820
info@oprava-fasady.cz