Opravy a rekonstrukce fasád

Na zdraví fasády působí mnoho faktorů. Fasáda je vystavena rozmarům počasí, působení prachu a znečištění z ovzduší, činnosti vandalů. Drobné opravy fasád je vhodné spojit s mytím fasády, vyčistit ji od graffiti, vyspravit drobné pukliny, dilatační spáry. Hlodal-li zub času a prostředí déle, fasáda je poškozena více, možná již bude potřeba přikročit k celkové rekonstrukci fasády.

Drobné opravy

Drobné opravy jako vyspravení prasklin a puklin na fasádě jsou na estetiku náročnější než celková rekonstrukce fasády. Vliv hraje také stáří a kvalita původního provedení fasády. Historické fasády vyžadují speciální přístup, kdy nová omítka musí dobře přilnout ke staré vrstvě. Veškeré možnosti s vámi probereme a zvolíme nejvhodnější řešení.

Menší opravy je možné realizovat technikou výškových prací, kdy můžeme přítomnost pracovníka na laně využít také k revizi a zjištění stavu fasády. Drobné nedostatky a narušení se mohou časem stát příčinou stavu, který bude potřeba řešit komplexněji. Vyspravení drobných poškození fasády spolu s jejím mytím se tedy jeví jako dobrá investice.

Drobné opravy většinou nacěňujeme po telefonické konzultaci a do pár dnů od nás dostanete rozpočet.

 

Kompletní oprava fasády

Pro opravy většího rozsahu se již vyplatí stavba lešení. Práce jsou provedené komplexně na celé fasádě, výsledná omítka je stejného zrna a nátěr vypadá velice dobře. K jednání o materiálech a barevném provedení jsou v městských částech přizvána pracoviště Odboru památkové péče.

Na větší rozsah prací opravy fasády se s Vámi budeme potřebovat sejít. Při schůzce dborně posoudíme stav fasády domu a doporučíme nejvhodnější způsob ošetření a opravy.

 

Preventivní přístup

Občasná údžba a umytí fasády od organických nečistot, smogu, řas, graffiti a jiného, spolu s vyspravením drobných puklin a prasklin, zaručí vaší fasádě delší zdraví a funkčnost. Tato investice se z dlouhodobého hlediska vyplatí, oproti náročnější rekonstrukci kompletní fasády.

Neméně důležitým faktorem je estetická hodnota krásné a čisté fasády jak pro vás, tak pro vaše okolí a kolemjdoucí. 

Za Prahu opravenou!

 

Čtěte také náš příspěvek o mytí fasád.

Určitě navštivte naši Galerii referencí, i váš dům zde může být brzy uveden. 

Přidejte se i vy k našim spokojeným zákazníkům. Čtěte recenze od našich klientů

 

Neváhejte nás kontaktovat

Potřebujete zjistit, zda oprava či mytí vaší fasády budou dostatečně ošetřeny technikou výškových prací z lana? Zavolejte nám nebo využijte kontaktního formuláře. Můžeme vše předběžně zkonzultovat po telefonu, případně se domluvíme na nezávazné schůzce přímo u vaší fasády.

775 488 820
info@oprava-fasady.cz