Novinky

Problematika opravy fasády v památkově chráněné zóně

Problematika opravy fasády v památkově chráněné zóně

Mnoho majitelů domů často netuší, že pro opravu fasády v památkově chráněné zóně je práce předem nutné konzultovat s Odborem památkové péče na Magistrátu Hl. města Prahy nebo dokonce i s Územním odborným pracovištěm Národního památkového ústavu (ÚOP NPÚ). Zda vaše nemovistost spadá do památkové rezervace, chráněné zóny nebo ochranného pásma zjistíte na interaktivní mapě OPM MHMP: http://app.iprpraha.cz/apl/app/pamatkova-pece/.

Co to

Zobrazit detail


Mytí oken kancelářských budov

Mytí oken kancelářských budov

Provádíme mytí skleněných fasád pomocí horolezecké techniky. Používáme profesionální čistící prostředky, které po umytí skla vytvářejí vrstvu chránící sklo před dalším znečištěním od prachu.

Zobrazit detail


Mytí fasády vysokotlakým čištěním

Mytí fasády vysokotlakým čištěním

Používáme profesionální vysokotlaká čerpadla od německé firmy Kranzle, které umožňuje použití teplé vody, mají funkci přisávání čistících prostředků a jsou schopny dodat potřebný tlak i u velmi vysokých panelových domů. U bytových a činžovních domů se toto mytí stává výborným způsobem jak nejenom dodat domu původní vzhled a eleganci, ale také při odstranění prachu a znečištění ze smogu čímž se prodlužuje životnost fasády.

Zobrazit detail


Oprava puklin na fasádě

Oprava puklin na fasádě

Z naší zkušenosti doporučujeme i při lokálních drobných poškození fasády opravu včas realizovat. Právě zde je technika práce z lana výborným pomocníkem, jelikož umožňuje snadný přístup. Tím se může fasádě samotné výrazně prodloužit životnost což v konečném důsledku vede k výrazné finanční úspoře.

Zobrazit detail


Oprava staré fasády

Oprava staré fasády

Oprava fasády jejíž životnost už dosluhuje, je nejčastějším důvodem k rozhodnutí majitele nemovitosti k investici do opravy fasády. Kdy je ten správný čas k opravě by mělo vždy záviset na funkčnosti fasády. V případě kdy se fasáda nechá delší čas neopravená, může být velkým bezpečnostním rizikem zvlášť v městech. Také dochází k silnému vlhnutí zdiva a jeho degradací čímž se snižuje životnost stavby samotné a k zhoršení životních a hygienických podmínek uvnitř stavby.

Zobrazit detail


Oprava zateplené fasády

Oprava zateplené fasády

U zateplených fasády se v současné době projevují některé funkční poškození. Časté je poškození fasád plísněmi a houbami, které vznikají z různých důvodů a v případě, že se včas neodstraní, způsobují trvalé poškození fasády a její funkce chránit budovu před vlhkostí. Častým problémem je mechanické poškození, kdy například ptáci využijí dutinu ve fasádě k hnízdění.

Zobrazit detail


Neváhejte nás kontaktovat

Potřebujete zjistit, zda oprava či mytí vaší fasády budou dostatečně ošetřeny technikou výškových prací z lana? Zavolejte nám nebo využijte kontaktního formuláře. Můžeme vše předběžně zkonzultovat po telefonu, případně se domluvíme na nezávazné schůzce přímo u vaší fasády.

775 488 820
info@oprava-fasady.cz