Opravy balkonů a teras

Balkony a terasy jsou jedněmi z nejvíc zatěžovaných prvků domu. Jsou exponované vůči výkyvům počasí, chodí po nich lidé. Na balkony často umisťujeme truhlíky a dřevěné rohože, což dále namáhá povrch balkonu. Na balkonech činžovních domů se ucpávají odtokové trubičky, pokud balkon není dobře vyspádován, voda neodtéká. To je nejhorší situací pro balkon: přebytečná stojatá voda a následné zatékání vyžadují zakročení a opravy balkonu.

Drobné opravy balkonů a teras

Při naceňování rozlišujeme dva typy událostí. Zda je jedná jen o drobnou opravu a povrchové vyspravení a čištění nebo je již potřeba přistoupit k celkové renovaci. Při celkové renovaci je již potřeba zapojit systémé řešení technologického postupu jednotlivých vrstev.

Narušená statika balkonu

Pokud povrchová hydroizolační vrstva není funkční anebo došlo k jejímu poškození, dochází k zatékání vody do spodních vrstev balkonu. To má za následek narušení nosných prvků balkonu a posléze i narušení statiky. 

Degaradace vnější části fasády může vést ke drolení a odpadávání omítky. Pokud se jedná o balkon umístěný do ulice, hrozí zde nebezpečí zejména pro kolemjdoucí.

Rozsah prací

Podle konkrétkního typu balkonu a přání zákazníka volíme typ opravy a následnou povrchovou úpravu. Pokud to situace vyžaduje, vyžádáme si posudek od odborníka na statiku.

Rozsah prací, množství balkonů i celková situace pak rozhodují o tom, zda bude možno vyspravit balkon za pomoci výškové techniky nebo bude potřeba využít lešení. To vše si určíme a stanovíme předem při vytváření cenové nabídky.

Neváhejte a kontaktujte nás.

(C) NOVAFAS 2023
crossmenuarrow-right