Jaké materiály používáme a doporučujeme?

Na čištění fasád, kdy situace vyžaduje použití chemických látek, používáme přípravky od firem jako jsou Scalp, Detecha atp. Jejich přípravky účinně odstraňují biologické znečištění fasády a chrání ji před dalším znečištěním.

Proti graffiti aplikujeme na fasádu nátěry, které fasádu chrání před vandalskými nápisy. Již poškozenou fasádní stěnu s nevyžádaným autorským dílem čistíme mechanicky i chemicky.

Při opravě poškozené fasády se používá několik různých materiálů, závisle na typu a rozsahu poškození. Zde je seznam některých běžně používaných materiálů při opravách fasády:

1. Omítka: Omítka je často používána pro vyplnění trhlin a opravu povrchových vad. Existuje několik druhů omítek, včetně cementových omítek, vápenných omítek a akrylátových omítek.

2. Fasádní malta: Fasádní malta je směsí cementu, písku a dalších přísad, která se používá k opravě hlubších poškození fasády. Je vhodná pro větší trhliny nebo poškození struktury.

3. Fasádní barvy: Pokud je poškození fasády povrchní a omezuje se na odchlípenou nebo vybledlou barvu, je možné použít fasádní barvy k její obnově. Fasádní barvy jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a slouží k ochraně povrchu fasády.

4. Sádrokartonové desky: Pokud jsou poškození fasády závažnější a vyžadují opravu struktury, mohou být použity sádrokartonové desky. Tyto desky se připevňují na poškozenou část fasády a slouží jako podklad pro následnou finální úpravu, jako je omítka nebo malba.

5. Náhradní fasádní panely: V případě, že jsou části fasády vážně poškozené a nelze je opravit, je možné použít náhradní fasádní panely. Tyto panely jsou obvykle vyrobeny z různých materiálů, jako je například cihla, kámen, dřevo nebo umělý obklad.

Je důležité zvážit rozsah poškození fasády a konzultovat s odborníkem, například s fasádním specialistou, aby byl vybrán nejvhodnější materiál a technika opravy pro konkrétní situaci.

(C) NOVAFAS 2023
crossmenuarrow-right